PRZEDŁUŻANIE RZĘS – FAKTY I MITY

Paź - 24
2017
Skillful cosmetologist undergoing lash extension procedure

PRZEDŁUŻANIE RZĘS – FAKTY I MITY

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs to aktualnie jeden z najpopularniejszych zabiegów upiększających. Jego  największe zalety to perfekcyjny wygląd rzęs bez konieczności nakładania maskary, czy używania zalotki, wodoodporność, oraz możliwość stylizacji i korekty kształtu oka.

Wokół zabiegu przedłużania rzęs krąży wiele półprawd i mitów, z którymi postaram się dzisiaj rozprawić.

NISZCZY NATURALNE RZĘSY?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg NIE NISZCZY naturalnych rzęs. Przy dobrze dobranej technice, długości i grubości sztucznych włosków nasze rzęsy rosną i wymieniają się w swoim naturalnym cyklu. Problem może pojawić się w przypadku źle wykonanej aplikacji. Rzęsy posklejane, ze zbyt dużą ilością kleju, niedopasowane do rzęsy naturalnej mogą spowodować ubytki w rzęsach, dyskomfort a także być niebezpieczne dla zdrowia oka!

WYGLĄDA SZTUCZNIE?

Efekt estetyczny zabiegu powinien być wypadkową oczekiwań Klientki oraz naturalnych uwarunkowań. Stylistka dobiera rzęsy pod kątem ich długości, grubości, stopnia podkręcenia oraz ilości pojedynczych włosków w kępce w przypadku metod objętościowych. Daje to możliwość uzyskania w pełni naturalnego efektu, również dla osób o jasnej oprawie oka.

ZABIEG JEST NIEPRZYJEMNY?

Podczas zabiegu Klientka nie powinna odczuwać żadnego dyskomfortu. Objawy swędzenia, pieczenia czy bólu są sygnałem ostrzegawczym i powinny być od razu zgłoszone osobie wykonującej zabieg. Większość Klientek uważa zabieg za przyjemny i często zasypia w trakcie. 🙂

SZTUCZNYCH RZĘS NIE MOŻNA MOCZYĆ?

Tak, ale tylko przez pierwsze 24-48h po założeniu. Jest to czas, w którym klej powoli tworzy mocne wiązania z powierzchnią włosków. Po pierwszych dwóch dobach klej jest wodoodporny, a sztuczne rzęsy NALEŻY myć delikatnym płynem lub pianką, aby usunąć z nich sebum oraz resztki kosmetyków.

TRZEBA JE CIĄGLE UZUPEŁNIAĆ?

Rzęsy, jak wszystkie włosy na naszym ciele, rosną i wypadają w swoim naturalnym cyklu. Dorosła rzęsa wypada wraz z przyklejoną do niej rzęsą syntetyczną. Ubytek rzęs do uzupełnienia powinien być nie większy niż 50-60%. Średnio uzupełnia się rzęsy, co 3 tygodnie, natomiast niektóre Klientki będą potrzebowały go po 2 tygodniach, inne po 5 tygodniach. Jest to kwestia bardzo indywidualna, na którą wpływa szereg czynników:  długość cyklu życia naturalnych rzęs, stan zdrowia Klientki (np. zmiany hormonalne mogą wpływać na trwałość aplikacji), sposób pielęgnacji.

Podsumowując, PRAWIDŁOWO przeprowadzony zabieg przedłużania rzęs jest w pełni bezpieczny, pozwala uzyskać efekt dokładnie taki, jakiego oczekuje Klientka i cieszyć się pięknymi rzęsami od razu po przebudzeniu. Najważniejsze, aby zabieg wykonywała osoba kompetentna i doświadczona oraz aby przestrzegać jej zaleceń- dla zdrowia i piękna Twoich oczu.

Autor: mgr Natalia Skiba- Kwiatkowska

 

Zadzwoń
ZAPISZ SIĘ ONLINE