Nie taki diabeł straszny… czyli o botoksie słów kilka

Sty - 25
2018
Attractive young woman gets cosmetic injection of botox.

Nie taki diabeł straszny… czyli o botoksie słów kilka

Często obecne w mediach, negatywnie komentowane zdjęcia gwiazd i celebrytów posiadających „napuchnięte” usta lub policzki bywają niekiedy tytułowane nagłówkami „gwiazdy uzależnione od botoksu”. Niestety pomimo coraz większej powszechności zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, znajomość tematyki jest wciąż niska. W rzeczywistości toksyna botulinowa nie ma nic wspólnego z tak niekorzystnym wizerunkiem, a łączenie słowa „botoks” z nieudanymi efektami zabiegów (lansowane nawet w tytule popularnego ostatnio hitu kinowego) jest po prostu błędne.

Dzięki zastosowaniu toksyny botulinowej, możemy w niezwykle efektywny sposób wygładzić najbardziej powszechne niedoskonałości naszej twarzy i powstające zmarszczki. Okolice, na które najczęściej ją stosujemy to:

  1. Zmarszczki poziome czoła (zmarszczki które pojawiają się gdy chcemy zrobić zdziwioną minę)
  2. Lwia zmarszczka (zmarszczki, które pojawiają się gdy marszczymy brwi)
  3. Kurze łapki (zmarszczki w kącikach oczu)

Wykonywany przez wykwalifikowanego lekarza medycyny estetycznej zabieg jest zupełnie bezpieczny i prawie bezbolesny. W zależności od wybranej okolicy cała procedura trwa około 15 minut. W Skin Institute przykładamy niezwykle dużą staranność do jakości stosowanych materiałów, a zabieg jest wykonywany przez dyplomowanego chirurga i eksperta w zakresie medycyny estetycznej.

Większość producentów preparatów z toksyną botulinową zaleca powtarzanie zabiegu co 6 miesięcy w celu utrzymania efektu. A jakich efektów można się spodziewać po zabiegu? Zmarszczki ulegną spłyceniu oraz przestaną się pogłębiać. Efekt jest bardzo zadowalający, długotrwały i co ważne – wygląda zupełnie naturalnie.

Skąd więc „napuchnięte” twarze widoczne na plotkarskich serwisach? Zapewne jest to efekt użycia wolumetrycznego kwasu hialuronowego w zbyt dużej ilości. Warto jednak tutaj podkreślić, że stosowana ilość preparatu oraz jego efekty są każdorazowo ustalane z klientem. Wygląda więc na to, że wizerunki uznawane niekiedy za przesadzone i zbyt sztuczne są celowym działaniem ustalonym przed zabiegiem. Podobnie jak w przypadku botoksu, zabiegi kwasem hialuronowym są w 100% bezpieczne, a jego rozsądne użycie pozwala na uzyskanie natychmiastowych efektów i niekiedy spełnienie marzeń o konkretnym wyglądzie.

W kolejnym artykule poruszymy temat kiedy warto zacząć wykonywać zabiegi z użyciem toksyny botulinowej oraz dlaczego. Zapraszam serdecznie.

 

autor: mgr Oktawia Kurkowska

Zadzwoń
ZAPISZ SIĘ ONLINE