Co kryje się pod nazwą Intraceuticals?

Wrz - 11
2017

Co kryje się pod nazwą Intraceuticals?

Intraceuticals jest firmą założoną w 2002 roku w Australii. Zabieg  o tej samej nazwie powstał w wyniku badań nad różnorodnym zastosowaniem tlenu w kosmetyce profesjonalnej. Dewizą marki było stworzenie wszechstronnego zabiegu, który będzie łączył w sobie zarówno relaksujące aspekty wizyty w gabinecie kosmetycznym dając jednocześnie natychmiastowe, widoczne „gołym okiem” efekty.

Zabieg Intraceuticals wykorzystuje zjawisko infuzji tlenowej, czyli wtłaczania w głąb skóry za pomocą tlenu pod ciśnieniem specjalnie dobranego i rozpylonego wcześniej na skórę serum. Zapewnia to specjalny aplikator, dzięki któremu łatwo można nałożyć preparat a nastepnie wtłaczać  serum.

Koncepcja Intraceuticals zakłada, że skuteczność zabiegu jest warunkowana przede wszystkim zastosowaniem dwóch postaci kwasu hialuronowego: niskocząsteczkowej, która dzięki swojej niewielkiej masie jest w stanie wniknąć w głąb skóry oraz wielkocząsteczkowej, której zadaniem jest wiązanie wilgoci z otoczenia i utrzymywanie w skórze nawodnienia, co będzie zapobiegało utracie wtłoczonego wcześniej serum.

Ważne informacje dotyczące zabiegu to takie, że zabieg jest całkowicie bezbolesny oraz nieinwazyjny. Może być traktowany również jako zabieg bankietowy ze względu na szybkie widoczne efekty wizualne oraz całkowite bezpieczeństwo i brak okresu rekonwalescencji.

Co ważne Intraceuticals nie posiada żadnych przeciwwskazań za wyjątkiem standardowych do wykonania, dowolnego zabiegu kosmetycznego.

Zabieg Intraceuticals z linii odmładzającej Rejuvenate polecany jest w zasadzie dla każdego rodzaju skóry. Podczas zabiegu skóra dostaje zastrzyk nawilżenia, a składniki aktywne zapewniają wygładzenie drobnych zmarszczek.

 

Autor: Oktawia Kurkowska

Zadzwoń
ZAPISZ SIĘ ONLINE